974
Krāslavas rajona transporta attīstība 20.gadsimtā


20.gadsimta sākumā automobilis bija inovācija. Latvijas automobiļu rūpniecības attīstība bija cieši saistīīta ne tikai ar Rīgu, bet arī ar Krieviju un politisko situāciju visā Eiropā.

Mums, Autoskolas Nr.1 darbiniekiem, apmācot topošos auto-moto-velo vadītājus, ir ļoti interesanti vismaz pieskarties transporta attīstības vēsturei pētot senos fotoattēlus, kuros iemūžināti Krāslavas rajona 20.gs. spēkrati.

Aicinām arī Jūs ieskatīties šajos melnbaltajos attēlos un atklāt fotoobjektīvā notvertā mirkļa vērtību.

Arī Jūs var sniegt savu ieguldījumu pagātnes vērtību saglabāšanā un iesūtīt ģimenes albumos paslēptos fotoattēlus. Attēlus ieskenētā veidā var sūtīt mums uz e-pastu: auto@autoskolanr1.lv vai personīgi iesniegt autoskolā Vienības ielā -16.

Autoskolas nr.1 telpās bezmaksas var aplūkot plašāku foto kopiju galeriju.


Transporta vēsture
VAZ 2101, Aulejas pag., kāzu laikā
Transporta vēsture
Ivana Čunčuļa motocikls IŽ. Uz motocikla Zenonds Arsoba Kaplavas pag., Māliņos, 1976.g.
Transporta vēsture
Meikulis Brencis no Andzeļiem ar ЗИС kravas auto dienējot armijā (1953. vai 1954.g.)
Transporta vēsture

Valfrīda Dzalba VAZ 2106, priekšplānā Andris Dzalbs un (…)Ļaksa, Aulejas pag. 70.gadi.


Transporta vēsture
Donats Romulis ar S-4M kombainu, pirmais testa brauciens pēc kombaina saņemšanas.Uz kombaina bija uzstādīts ЗИС-5 automašīnas benzīna 6-cilindru dzinējs. Izvaltas MTS, 1956.vai 1957.g.

Transporta vēsture
Donats Romulis, ar uzņēmuma “Lauktehnika” ГАЗ-51 amonija cisternu. 1967.g.


Transporta vēsture
DT-54, sovhozā „Aglona” ar sovhoza „Krāslava” traktoru. 1961.g.
Lidzigas zinas
  Aktuāli

  Aktuāli

  Nākamā B kategorijas grupa aprīlī ( vakaros). T.26182527 Apsveicam CSN un TIA (95.koda) pasniedzēju Edgaru Priekuli ar pievienošanos Nr.1 komandai! Prieks, ka profesionāļu mūsu autoskolā kļuva vairāk! Autoskola Nr.1 piedalās Ēnu dienā! Šogad pirmo reizi Autoskola Nr.1 piedalījās Ēnu dienā. Mūsu autoskola bija VIENĪGĀ Latvijā, kas piedalījās šajā
  Berta Benz

  Berta Benz

  Berta Benz Pirms 125 gadiem skeptiski tika uzņemts pirmais automobilis pasaulē – Karla Benca Patent-Motorwagen, un, iespējams, vēsture tiktu rakstīta citādi, ja ne Karla sieva Berta, visnotaļ apņēmīga un drosmīga sieviete, kas leģendārā inženiera dzīvē spēlēja svarīgu lomu, turklāt ne vien kā dzīvesbiedre, bet arī kā sponsors. 1886.gadā Karls Bencs
  Velo-moto akadēmija

  Velo-moto akadēmija

  (AM) MOPĒDI Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumā noteikto, mopēds ir mehāniskais transportlīdzeklis, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 kubikcentimetrus un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 25 kilometrus stundā, bet nepārsniedz 45 kilometrus stundā. Mopēds atbilst AM kategorijai. AM kategorijas transportlīdzekli (mopēdu) ir
  Teorijas apmācība

  Teorijas apmācība

  Teorijas apmācība Teorētiskās nodarbības notiek nelielās grupās ar individuālu pieeju katrai apmācāmai personai. Pasniedzējs sniegs Jums detalizētu skaidrojumu visos Ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības jautājumos. Mācību process tiek organizēts plašās, moderni aprīkotās telpās izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, nepiespiestā gaisotnē,
  Par mums

  Par mums

  Mēs esam vienīgā krāslaviešu autoskola Krāslavā un mūsu mērķis ir strādāt novadnieku labā! Mēs iestājāmies par drošu satiksmi it visur- katrā pilsētā un katrā ciemā! Autoskola Nr.1 tika izveidota un sekmīgi uzsāka savu darību 2014.gadā. Autoskolas Nr.1 vadītājs ir Edgars Arsoba. 2019.gadā autoskolā strādā divi pasniedzēji un pieci braukšanas